OTTO Media

15 LIP 2016
1

Dlaczego Holandia jest lepszym wyborem od Wielkiej Brytanii jeżeli szukamy pracy za granicą?

Kategoria: News

Coraz więcej Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii decyduje się na migrację zarobkową do Holandii. Dlaczego Holandia jest lepszym wyborem jeżeli szukamy pracy za granicą?

 

 • Rynek pracy w Holandii jest nastawiony na emigrantów, dlatego nie będziemy tam mieć problemu ze znalezieniem pracy. Nie trzeba znać języka holenderskiego. Jest wiele ofert pracy dla osób mówiących po angielsku, jak również tylko po Polsku.
 • W Holandii każdy rozumie pozytywny wpływ jaki mają pracownicy z za granicy na ich gospodarkę, dlatego holenderskie społeczeństwo jest bardzo przyjaźnie nastawione do osób przyjeżdzających z innych krajów.
 • Koszty życia (jedzenie, rozrywki itp.) są niższe o około 25% w porównaniu z Wielką Brytanią.
 • Wynajem mieszkania w Wielkiej Brytanii to bardzo duży wydatek dochodzący do 40% pensji pracownika. Opłaty mieszkaniowe w Holandii są o wiele niższe, a dodatkowo pracownik ma możliwość wynajęcia mieszkania przez agencję, w której pracuje, jak również ubiegać się o mieszkanie socjalne.
 • Aktualnie, ze względu na narastającą niepewność związaną z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej kurs Funta Brytyjskiego jest bardzo niski w porównaniu z Euro.
 • Holandia jest o tysiąc kilometrów bliżej Polski niż Wielka Brytania, jest to niezmiernie ważny czynnik dla osób ceniących sobie kontakt z rodziną, która została w kraju.
 • Holandia posiada bardzo podobny system benefitów do Wielkiej Brytanii, możemy tutaj liczyć na: świadczenia chorobowe, wypadkowe, świadczenia macierzyńskie, zasiłki rodzinne itp. Kilka lat z rzędu Holandia zajmuje pierwsze miejsce w przygotowywanym corocznie przez Health Consumer Powerhouse rankingu Euro Health Consumer Index, w którym porównywane są systemy opieki zdrowotnej w 35 państwach w Europie.
 • W porównaniu do Wielkiej Brytanii, Holandia ma o wiele lepiej płatne nadgodziny i premie. Osoba pracująca w Holandii może liczyć na: 150% wypłaty za nadgodziny, 125% za pracę po 18, 150% za pracę w nocy i soboty, 200% za pracę w niedzielę, 300% za pracę w święta.
 • Koszty podróży między Holandią a Polską są wyraźnie niższe niż w przypadku podróży między Wielką Brytania a Polską. Bilet PL – NL to koszt ok. 170 zł, gdzie w przypadku podróży PL – UK musimy liczyć się z wydatkiem na poziomie ok. 600 zł.
 • Holandia jest tolerancyjnym krajem, o jednym z niższych wskaźników przestępczości na świecie. Więzienia wynajmowane są Belgom, a w 2014 władze zdecydowały się na zamknięcie 19 placówek.
 • Holandia jest wśród 5 krajów na świecie, w których najlepiej wychowuje się dzieci ze względu na wsparcie socjalne dla rodzin.
 • Ostatnim jednak bardzo istotnym czynnikiem jest klimat. Jeżeli ciężko znosimy duże zmiany klimatyczne, Holandia będzie o wiele lepszym wyborem ponieważ jest on zbliżony do tego co znamy w Polsce. Wielka Brytania jest wyspą, dlatego należy się tam spodziewać o wiele niższych temperatur, ciągłych opadów deszczu i wilgotniejszego powietrza.

 

Polacy decydują się na migracje do Holandii, ponieważ mają możliwość odłożenia więcej pieniędzy, a kraj gwarantuje im większą stabilizację w porównaniu do Wielkiej Brytanii, która jest na skraju wyjścia z Unii Europejskiej. Jest to miejsce znacznie bardziej przyjazne dla pracowników z Europy Środkowej i Wschodniej niż inne. Praca w Holandii to również doskonała okazja na zdobycie cennego, międzynarodowego doświadczenia, nawiązania nowych kontaktów i doskonalenia umiejętności językowych. Polakom poszukującym pracy w Holandii w organizacji wszystkich formalności pomaga agencja pracy, która organizuje pracę, przejazd i zakwaterowanie, jak również pomaga w codziennych sprawach związanych z praca i życiem w Holandii.

 

W przypadku zdecydowania się na pracę w Holandii warto skorzystać z usług agencji pracy takich jak OTTO Work Force Polska (www.ottoworkforce.pl), która pomoże nam się przygotować do wyjazdu, ale też zorganizuje za nas wszystkie formalności związane z pracą, przejazdem i zakwaterowaniem.