OTTO Media

21 STY 2022
Takeover Axell

OTTO Work Force przejmuje agencję pracy Axell Employment

Kategoria: News

Dzięki przejęciu Axell Employment OTTO Work Force umacnia swoją strategiczną pozycję na rynku międzynarodowego pośrednictwa pracy. Axell Employment specjalizuje się w pracy tymczasowej w branży produkcyjnej i logistyce. Nabywając Axell, OTTO Work Force będzie jeszcze dynamiczniej rozwijać swoją działalność w tych segmentach rynku w nadchodzących latach.

Siła Axell Employment

Axell Employment ma siedzibę w Tilburgu i posiada osiem biur w Europie Wschodniej. Firma zatrudnia 1 500 pracowników z różnych krajów na stanowiskach w branży technologicznej i produkcyjnej oraz w logistyce. Siłą Axell Employment jest synergia przedsiębiorczości oraz zmotywowanych i dobrze wyszkolonych pracowników. Dlatego też Axell intensywnie inwestuje w nabór i selekcję pracowników z Europy Wschodniej.

W dobrych rękach

Henriëtte Timmermans, właścicielka Grupy Axell: „Sprzedając nasz dział zatrudnienia, możemy teraz w pełni skoncentrować się na podstawowej działalności Grupy Axell. Jesteśmy przekonani, że nasi ludzie są w dobrych rękach w OTTO i wierzymy, że przyczynią się do dalszego rozwoju firmy.”

Frank van Gool, Dyrektor Generalny OTTO Work Force: „Nasza firma wzrosła o ponad 30%
w 2021 r., osiągając obroty w wysokości 660 milionów euro. Mamy ambicję przekroczyć próg miliarda euro do 2023 r. Przejęcie Axell Employment jest ogromnym impulsem dla naszego dalszego rozwoju. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z ludźmi w Axell, aby wspólnie oferować naszym klientom jak najlepsze usługi. Nasza firma rozwinęła skrzydła dzięki poszanowaniu naszych wartości rodzinnych i widzimy, że sposób pracy Axell naturalnie z nimi współgra.

 

OTTO Work Force

Firma OTTO Work Force powstała w 2000 roku i z biegiem lat stała się liderem europejskiego rynku międzynarodowych usług zatrudnienia. Ponad 25 000 pracowników z różnych krajów pracuje za pośrednictwem OTTO głównie w Holandii, Niemczech i Polsce.

W 2018 roku japońska grupa Outsourcing Inc. objęła większościowy udział w OTTO Work Force.

OTTO Work Force specjalizuje się głównie w przemyśle i logistyce, a obecnie koncentruje się na szybkim rozwoju „The Asian Europe Talent Bridge” (Azjatycko-Europejski Most Talentów), który ma służyć uzupełnianiu braków na europejskim rynku pracy wykwalifikowanymi pracownikami z Azji.

OTTO Work Force ma siedzibę główną w Venray i posiada 50 biur w całej Europie.