OTTO Media

30 PAŹ 2017
website-header-new-york-marathon

OTTO Work Force w maratonie nowojorskim

Kategoria: News

Zespół OTTO Work Force bierze udział w maratonie nowojorskim. W skład drużyny wchodzą między innymi: CEO Frank van Gool, CEE Tomasz Dudek i znana biegaczka Diana Gołek. Zapewniając pobyt oraz udział w zawodach, OTTO Work Force pokazuje, jak istotne jest tworzenie relacji z pracownikami i utrzymywanie ich w dobrym zdrowiu.

 

W skład zespołu, który w niedzielę 5 listopada pobiegnie w maratonie nowojorskim, wchodzi dwudziestu siedmiu zawodników, pochodzących z różnych krajów Europy, w których działa OTTO. Są wśród nich sportowcy, ale także entuzjaści, dla których będzie to pierwszy start w maratonie. Dyrektor generalny OTTO Work Force, Frank van Gool, i dyrektor operacyjny CEE, Tomasz Dudek, należą do zespołu. Dla obu z nich to pierwszy w życiu maraton. Pobiegnie również Diana Gołek – zawodniczka dobrze znana w świecie biegaczy, która ma zamiar pobić w Nowym Jorku swój rekord życiowy: 03:01.

 

Wspólny start w maratonie nowojorskim to coś więcej niż tylko zwiększenie ducha zespołu i zadbanie o zdrowie uczestników. “OTTO Work Force pokazuje, że przywiązuje dużą wagę do zadowolenia swoich pracowników,’” wyjaśnia Frank Van Gool. „W sytuacji kurczącego się rynku pracy, przedsiębiorstwa muszą się starać, aby jak najlepiej dbać o swoich pracowników. Udział w maratonie nowojorskim znajduje się na liście marzeń wielu z nich. Teraz mogą je spełnić. Od lat sponsorujemy różne wydarzenia sportowe, dając naszym pracownikom możliwość udziału w nich.”

 

Annemieke van Gennep, jedna z uczestniczek: „Pod koniec kwietnia znienacka dostaliśmy zaproszenie od naszego dyrektora generalnego, Franka Van Goola: kto biegnie ze mną w maratonie nowojorskim? Serce zabiło mi mocniej: jednym z moich marzeń był udział w maratonie, a do tego jeszcze Nowy Jork! Doskonałe połączenie! Przygotowania do maratonu oznaczają przebiegnięcie ogromnej ilości kilometrów. Nie pozostaje to też bez wpływu na życie towarzyskie. Ale jestem gotowa. Mój cel na 5 listopada to dotrzeć do mety razem z kolegami i koleżankami z pracy.”

 

Maraton nowojorski odbywa się co roku w pierwszą niedzielę listopada.  Ponad 50 000 uczestników z ponad 130 krajów i dwa miliony widzów sprawiają, że należy do największych maratonów w świecie. Zawodnicy rozpoczynają na Staten Island. Następnie trasa biegnie przez Verrazano Narrows Bridge, Brooklyn, Queens, Manhattan i First Avenue, aby przez Bronx i Fifth Avenue dotrzeć do Central Parku, gdzie znajduje się meta.