OTTO Media

10 STY 2017
praca-55-plus

Program “Praca 55+”

Kategoria: News

Program „Praca 55+” stworzony przez międzynarodową agencję pracy OTTO Work Force jest odpowiedzią na potrzeby osób w wieku 55+ lat, które nie mogą znaleźć stałego zatrudnienia na obecnym rynku pracy w Polsce.

 

Program „Praca 55+” jest alternatywą dla osób starszych, które są zmuszone do korzystania z zasiłków przedemerytalnych lub innych świadczeń, które były konsekwencja utraty lub niemożności znalezienia pracy. Szacuje się, że nawet 50% osób w wieku powyżej 55 lat nie może liczyć na stałe zatrudnienie.

 

Osoby zainteresowane podjęciem pracy poprzez program „Praca 55+”” są kierowane do dużych międzynarodowych firm w Holandii lub Niemczech. Każda z osób może liczyć na profesjonalne doradztwo w zakresie budowania kariery, ma zagwarantowaną pomoc ze strony koordynatora przy wypełnianiu dokumentów oraz ze wszystkimi sprawami związanymi z organizacją wyjazdu lub życiem i pracą za granicą.  Dodatkowo kandydaci mają zapewniony transport do Holandii za pośrednictwem zaufanych przewoźników oraz zakwaterowanie w jednym z naszych ośrodków mieszkaniowych.

 

Dlaczego potencjalni kandydaci mogą być zainteresowani programem? Odpowiedź jest bardzo prosta. Dla zarobków i stażu pracy. Wiek emerytalny w Polsce aktualnie wynosi 67 lat dla mężczyzn i 65 lat dla kobiet. Osoba, która straciła pracę przed okresem ochronnym może mieć bardzo duży problem ze znalezieniem nowej pracy, a co za tym idzie dociągnięcie stażu pracy do odpowiedniego wieku emerytalnego. Oczywiście w Polsce istnieją odpowiednie programy, które mają pomóc osobom w takiej sytuacji i tak osoba pobierająca świadczenia przedemerytalne (jeżeli się do nich kwalifikuje) może liczyć na około 990 złotych lub emeryturę częściową – połowę wyliczonej emerytury (licząc, że statystyczny emeryt ma 1500 złotych emerytury, daje to 750 złotych).

 

Pracownik, który zdecyduje się na podjęcie pracy za granicą może liczyć na zarobienie od 1200 do nawet 2000 euro, co przy aktualnym kursie tej waluty daje nawet 8760 złotych brutto. Dodatkowo czas przepracowany dla zagranicznych firm normalnie wlicza się do stażu pracy.

 

Przekrój ofert pracy oferowany przez OTTO Work Force w ramach projektu „Praca 55+”” waha się od prac typowo produkcyjnych dla firm takich jak Tommy Hilfiger (znany producent odzieży) przez oferty w logistyce na pracach typowo specjalistycznych kończąc. Każda z ofert pracy jest wybierana pod kandydata, dlatego osoba poszukująca zatrudnienia może liczyć na to, że oferta będzie odpowiadać jej predyspozycjom zarówno pod kątem przeszłego doświadczenia zawodowego jak i pod kątem zdolności fizycznych wymaganych do podjęcia zatrudnienia na danym stanowisku.

 

Aby zgłosić chęć udziału w programie wystarczy, że kandydat wyśle swoje CV na adres poczty elektronicznej 55@ottoworkforce.pl lub zgłosi się do jednego z naszych biur rekrutacyjnych, których adres można znaleźć na stronie www.ottoworkforce.pl/kontakt.