OTTO Media

03 PAŹ 2019
strona-biegacze-otto-dluga-END

Sportowy duch OTTO

Kategoria: News

Grupa OTTO realizuje strategię odpowiedzialności społecznej angażując się w przedsięwzięcia z różnych obszarów. Szczególnie bliski jest nam sport, który wspieramy nie tylko jako sponsor wszelkiego rodzaju imprez, ale także zaszczepiając pasję do sportu wśród naszych pracowników. Przedstawiciele Grupy OTTO od lat biorą udział w biegach indywidualnych, półmaratonach czy sztafetach firmowych.

Bogata historia sportowa towarzysząca firmie oraz pasja Franka van Gool, CEO OTTO Holding, zaowocowały utworzeniem międzynarodowego zespołu OTTO Team. Do tej pory, jako zespół, braliśmy udział w Nocnych Półmaratonach Wrocławskich (2018, 2019) oraz w Półmaratonie w Budapeszcie (2019). Jednak najbardziej widowiskowe wydarzenie sportowe, które wspólnie przeżyliśmy to New York City Marathon, w którym wystartowaliśmy w 2017 roku. To jeszcze bardziej zaostrzyło nasz apetyt na sportowe wyzwania i w listopadzie 2019 roku zespół OTTO Team po raz kolejny pobiegnie ulicami Nowego Jorku. W tym roku w maratonie weźmie udział prawie 40 pracowników OTTO, w tym 6 osób z Polski.

Maraton nowojorski odbywa się co roku w pierwszą niedzielę listopada.  Ponad 50 000 uczestników z ponad 130 krajów i dwa miliony widzów sprawiają, że należy do największych maratonów w świecie.