OTTO Media

11 LIP 2019
strona otto dlugie translator

Trzecie spotkanie rekrutacyjne – Toyota

Kategoria: News, Uncategorized

W dniach 10-11 czerwca w siedzibie OTTO Work Force Ukraine we Lwowie już po raz trzeci odbyło się spotkanie rekrutacyjne firmy Toyota. Kolejny raz mieliśmy okazję gościć przedstawicieli działu HR i Produkcji.

Głównym celem spotkania była wspólna rekrutacja kandydatów do pracy na produkcji jednego ze światowych liderów branży motoryzacyjnej, w związku z planowanym na wrzesień 2019r. uruchomieniem w Polsce produkcji silników do napędów hybrydowych.

Spotkanie rekrutacyjne Toyota składało się z 3 etapów:
I etap: prezentacja firmy Toyota;
II etap: test, który polega na sprawdzaniu zdolności manualnych oraz umiejętności logicznego myślenia;
III etap: rozmowa kwalifikacyjna z kandydatami.

W ciągu dwóch dni biuro OTTO we Lwowie odwiedziło 78 kandydatów z całej Ukrainy. Wszyscy chętni mieli okazję porozmawiać bezpośrednio z przedstawicielami Toyota i z “pierwszej ręki” dowiedzieć się o warunkach pracy. W wyniku spotkań, OTTO Work Force dostarczy dla Toyota ponad 40 kolejnych pracowników na stanowiska produkcyjne w działach obróbki mechanicznej i transportu wewnętrznego. Na tę chwilę liczba pracowników w Ukrainy w Toyota wynosi blisko 60 osób, zatrudnionych w działach montażu i odlewni.

Marcin Szczeblewski – kierownik ds. Personalnych w Toyota zaznacza:

OTTO jest naszym strategicznym partnerem w rekrutacji pracowników na Ukrainie. Dzięki profesjonalizmowi, doskonałej organizacji i doświadczonemu zespołowi rekruterów mogliśmy zaimplementować na Ukrainie taki sam, złożony proces rekrutacji, jaki prowadzimy w Polsce. Pozwoliło nam to trafnie wytypować kandydatów do pracy, a pozytywne doświadczenia z pierwszą grupą zatrudnionych pracowników skłoniły nas do zwiększenia planów rekrutacyjnych na Ukrainie.

Adam Wiatr – kierownik działu szkoleń produkcyjnych Toyota DOJO:

Pracownicy z Ukrainy bardzo sumiennie podchodzą do szkoleń i obowiązków, dzięki czemu szybko stają się samodzielnymi i efektywnymi pracownikami. Nie wszyscy znają język polski, ale zawsze możemy liczyć na wsparcie tłumaczy i koordynatorów OTTO, którzy wspierają nasze szkolenia.

Emilia Rystwej-Sielska – specjalista ds. personalnych, Toyota:

Możliwość prowadzenie spotkań rekrutacyjnych na Ukrainie jest dla nas niezwykle ważna – pozwala nam zastosować ten sam proces i te same kryteria, jakie stosujemy w Polsce. Co więcej – nawet gdy jesteśmy w Polsce, zespół rekruterów OTTO prowadzi spotkania z kandydatami według tego samego standardu. Dzięki temu mamy pewność, że kandydaci których zatrudniamy poradzą sobie w pracy. Kluczowe znaczenie ma dla nas etyczny wymiar współpracy i fakt, że OTTO nie pobiera opłat od kandydatów. Do tej pory odwiedziliśmy lwowski oddział OTTO trzy razy, a niewykluczone że jeszcze tu wrócimy. Jeśli tak się stanie, zrobimy to z przyjemnością.

Zespół OTTO Work Force dziękuje Toyota za ogromne zaufanie i powierzoną OTTO wyłączność w zakresie rekrutacji na terenie Ukrainy, a także za to że poświęcenie czasu na wspólną rekrutację. Dziękujemy także wszystkim kandydatom, którzy wyrazili swoje zainteresowanie możliwością zatrudnienia w Toyota. Liczymy na dalszą owocną współpracę i z niecierpliwością oczekujemy na następne spotkania!